تکنولوژی مدرن پکیج شوفاژ دیواری برای ساختمان های مدرن

پکیج شوفاژ دیواری امروزه یکی از ملزومات غیرقابل انکار در تمامی ساختمان های مسکونی، اداری و حتی تجاری است. داشتن آب گرم چیزی است که به هیچ عنوان نمی توان از آن چشم پوشید. در صورتی که تمایل دارید در مورد این سیستم های بسیار کارآمد مطالعه فرمایید، با ابزاره همراه باشید.

تاریخچه پکیج شوفاژ دیواری

قبل از وجود لوله کشی آب در شهرها و ساختمان ها، مردم برای تامین آب گرم مورد نیاز خود از حمام های عمومی و مراکز عمومی استفاده می کردند. لیکن با انجام لوله کشی های آب در شهرها، کم کم سیستم های گرمایش آب نیز پا به عرصه وجود نهادند. اولین مدل های آبگرمکن، آبگرمکن های ایستاده نفتی بودند. این سیستم ها خطرات زیادی داشتند و در اغلب اوقات پاسخگوی نیاز خانواده ها نیز نبودند. با پیدایش سیستم های گازی زمینی خطرات کاهش یافته و کارایی ارتقا یافت. اما این سیستم ها نیز بسیار جاگیر بودند و در صورت نیاز، نمی توانستند به صورت آنی آب گرم تولید نمایند و نیاز به پیش گرمایش داشتند.

پکیج شوفاژ دیواری
پکیج شوفاژ دیواری

با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، و با ظهور پکیج شوفاژهای دیواری، تمامی مشکلات و محدودیت های موجود در سیستم های زمینی نیز از میان برداشته شد. در حال حاضر، استفاده از این نسل سیستم های گرمایشی به صورت چشمگیری در سراسر کشور رواج یافته و توانسته است رضایت کاربران را جلب نماید.

پکیج شوفاژ دیواری چیست؟

پکیج شوفاژ دیواری را می توان جایگزینی مناسب برای موتورخانه ها در نظر گرفت. این سیستم ها قادرند آب گرم مصرفی جهت گرمایش محیط توسط رادیاتورها، فن کوئل یا سیستم های گرمایش از کف و هم چنین آب گرم بهداشتی جهت مصارف روزانه از قبیل شست و شو، استحمام و … را تامین نماید. البته به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی می توان به منظور گرمایش از طریق رادیاتورها، فن کوئل ها و سیستم های گرمایش از کف، از ترکیب پکیج شوفاژ و کویل های حرارتی بهره برد.

پکیج شوفاژ دیواری
پکیج شوفاژ دیواری

اجزای تشکیل دهنده پکیج شوفاژ دیواری

پکیج شوفاژهای دیواری دارای انواع مختلفی هستند و طبیعتاً برخی از اجزای سازنده آن ها نیز با هم متفاوت خواهد بود. لیکن در حالت کلی می توان اجزای تشکیل دهنده این سیستم ها را به دو دسته کلی:

 • اجزای الکترونیکی
 • و اجزای مکانیکی

طبقه بندی نمود.

پکیج شوفاژ دیواری
پکیج شوفاژ دیواری

قطعات الکترونیکی پکیج شوفاژ دیواری

۱) برد پکیج، که وظیفه کنترل و اجرای برنامه ها را بر عهده دارد. البته در سیستم های قدیمی تر، کنترل سیستم تنها محدود به ترموستات و چند قطعه مکانیکی بود.

۲) سنسورها، یا قطعاتی که تغییرات صورا گرفته را به پکیج گزارش می کنند.

۳) و قطعاتی که با دریافت دستورات از برد، کنترل های لازم را انجام می دهند.

قطعات مکانیکی پکیج شوفاژ دیواری

۱) فن (Fan) پکیج که با استفاده از ولتاژ ۲۲۰ ولت تغذیه شده و با مکش جریان هوا به داخل محفظه احتراق و بیرون راندن آن عمل می نماید.

۲) ونتوری، که با استفاده از قانون ونتوری فیزیک طراحی شده، تا با استفاده از یک سنسور در محل خروجی سیال، قطعی یا هرگونه اختلال در مسیر حرکت جریان گزارش و برطرف شود. خظای گزارش شده از طریق این سنسور سبب از کار افتادن مشعل و نمایش ارور مربوطه در نمایشگر پکیج شوفاژ دیواری خواهد شد.

۳) منبع انبساط، که می تواند با نگهداری جریان آب گرم منبسط شده در طول مدار گرمایشی بسته، خطرات ناشی از افزایش حجم را خنثی سازد. این آب، پس از خنک سازی مجددا به سیستم بر می گردد. ضمناً این عمل توسط یک دیافراگم که در وسط منبع قرار گرفته است صورت می پذیرد.

۴) مبدل حرارتی (Heat Exchanger)، که انتقال حرارت بین شعله های مشعل و سیال توسط لوله های این سیستم صورت می گیرد. به منظور ارتقای ریت انتقال حرارت، اغلب جنس مبدل های حرارتی را از فلزاتی با ضریب انتقال حرارت بالا، نظیر مس می سازند.

انواع پکیج شوفاژ دیواری

پکیج شوفاژ دیواری
پکیج شوفاژ دیواری

انواع پکیج شوفاژ دیواری از نظر تعداد مبدل

۱) تک مبدله

این مبدل ها که امروزه تقریبا منسوخ شده اند تقریبا مشابه با آبگرمکن های سریع عمل می نمایند. با توجه به اینکه برای تولید آب گرم مصرفی و سیستم گرمایشی تنها از یک مبدل استفاده می گردد، میزان رسوب گیری و احتمال اختلال و خرابی در این سیستم ها بالاتر است.

۲) دو مبدله

در این سیستم هاریال یک مبدل بین سیال و مشعل قرار گرفته و مبدل دوم با استفاده از سیال داغ مبدل اول عمل گرمایش را انجام می دهد. نوسانات دمایی در این سیستم ها به مراتب کمتر بوده و جریان آب گرم یکنواخت تری ارائه می گردد. از طرفی، عمر مفید سیستم نیز افزایش می یابد. اما این سیستم نیز معایبی از قبیل مدت زمان طولانی تر برای تولید آب گرم و هم چنین نیاز به فعالیت مداوم پمپ پکیج دارد.

انواع پکیج شوفاژ دیواری از نظر محفظه احتراق

پکیج شوفاژ دیواری
پکیج شوفاژ دیواری

۱) پکیج شوفاژ دیواری بدون فن

که بدون فن و با دریافت اکسیژن از محل نصب خود عمل می نمایند. جریان حاصل از احتراق نیز از طریق دودکش به بیرون رانده می شود. این سیستم ها در ساختمان هایی با تهویه مناسب یا برای بالکن ها و … مناسب هستند.

۲) پکیج شوفاژ دیواری فن دار

در صورتی که طول لوله دودکش از میزان استاندارد کوتاهتر باشد (کمتر از ۴ متر)، استفاده از سیستم های فن دار ضروری است. نحوه کار نیز بدین ترتیب است که با استفاده از فن و دودکش های دو جداره، اکسیژن لازم برای احتراق و گرمایش از جدار خارجی دودکش وارد سیستم شده، دود حاصله نیز از جدار داخلی به محیط خارج از ساختمان هدایت می گردد.

پکیج شوفاژ دیواری
پکیج شوفاژ دیواری

انواع پکیج شوفاژ دیواری از نظر مخزن

۱) پکیج های بدون مخزن

که همان طور که از نام آن ها بر می آید فاقد مخزن ذخیره آب هستند.

۲) و پکیج های مخزن دار

که می توانند با ذخیره سازی ۴۰ الی ۶۰ لیتر آب گرم مصرفی، نوسانات دمای آب گرم را تا حد قابل ملاحظه ای بکاهند.

پکیج شوفاژ دیواری
پکیج شوفاژ دیواری

و پکیج های چگالشی

که از محصولات احتراقی که دارای انرژی حرارتی قابل توجهی هستند، برای پیش گرمایش آب سرد ورودی به پیکج استفاده می نمایند. وجه تسمیه این سیستم ها، چگالش بخار آب موجود در محصولات حاصل از احتراق به واسطه انتقال حرارت است.

مزایای پکیج شوفاژهای دیواری

 • استقلال سیستم نسبت به واحدهای دیگر
 • عدم نیاز به فضا و تجهیزات راه اندازی موتورخانه مرکزی
 • وزن بدنه و کل سیستم اندک
پکیج شوفاژ دیواری
پکیج شوفاژ دیواری
 • سهولت در تنظیم و کنترل توسط کاربر
پکیج شوفاژ دیواری
پکیج شوفاژ دیواری
 • قابلیت تنظیم دقیق درجه حرارت
پکیج شوفاژ دیواری
پکیج شوفاژ دیواری
 • عدم نیاز به نگهداری، سرویس و تعمیرات دوره ای همانند موتور خانه مرکزی
 • عملکرد کاملا کم صدا
 • راندمان عملکرد فوق العاده
 • بهره وری در مصرف انرژی الکتریکی
 • سهولت در نصب، راه اندازی، سرویس و نگهداری
 • امکان کنترل سیستم در داخل ساختمان و افزایش رفاه کاربران
پکیج شوفاژ دیواری
پکیج شوفاژ دیواری
 • ارتقای سطح ایمنی
 • عدم اشغال فضای زیاد و مفید ساختمان
 • و …
ما در کنار شما هستیم تا مشکلاتتان را برطرف کنیم
برای اولیت ثبت سفارش خود ۵ در صد تخفیف بگیرید
اطلاعات شما پیش ما محفوظ است و در اختیار شخص دیگری قرار نمیگیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *